Valstybinis dainų ir šokių ansamblis "LIETUVA" ir Rasa Serra

Valstybinis dainų ir šokių ansamblis

"YRA ŠALIS",

"KILKIM, BROLIAI, SAKALAIS!"

 

Valstybinis dainų ir šokių ansamblis "LIETUVA" ir Rasa Serra

Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „LIETUVA“ – vienintelis Baltijos šalyse profesionalus šokėjų, tautinių instrumentų orkestro ir choro grupių jungtinis meno ansamblis, įsteigtas 1940 m. Vilniuje.

Per savo ilgą kūrybinį kelią kolektyvas laimėjo daugybę tarptautinių apdovanojimų ir pelnė užsienio publikos pripažinimą.

Apie tai byloja didelės sėkmės sulaukusios gastrolės beveik visose rytų ir vakarų Europos valstybėse, o taip pat JAV, Kanadoje, Indijoje, Japonijoje, Filipinuose, Malaizijoje, Čilėje, Peru, Meksikoje, Kuboje ir kitose pasaulio šalyse.

2015m. Ansamblis „LIETUVA“ šiltai sutiktas lenkijos žiūrovų. Garbės svečio teisėmis pakviestas ansamblis „LIETUVA“ festivalio žiūrovams bei dalyviams pristatė naują etnografinių regionų programą „YRA ŠALIS“. Programa jungia Dzūkijos, Suvalkijos, Žemaitijos, Aukštaitijos ir Klaipėdos krašto kultūrą, atskleidžia kiekvieno regiono dainų, šokių, tautinių kostiumų ir muzikos instrumentų savitumą.

Koncertinę programą pastiprina folkloro ir džiazo atlikėja RASA SERRA, kurios balsas išsiskiria stipriu, autentišku skambesiu.

Programos „YRA ŠALIS“ scenarijaus autorė ir režisierė – ilgametė Lietuvos Dainų švenčių ansamblių vakaro meno vadovė, režisierė ir vyriausioji baletmeisterė LEOKADIJA DABUŽINSKAITĖ.

2016m. Autentiškumo programai suteikia koncertuose keičiančios viena kitą išskirtinio balso folkloro atlikėjos RASA SERRA ir VERONIKA POVILIONIENĖ. Taip rašoma programos „KILKIM, BROLIAI, SAKALAIS!“ pristatymuose.

 

 

  Buvęs puslapisKitas puslapis  

 

Facebook Twitter LinkedIn