DÓNIS su Rasa Serra

DÓNIS su Rasa Serra

MJR XX dalyviai: DÓNIS su Rasa Serra (Lietuva)

Juodaragio iškilmes žymės ypatingai didingas Dónio sugrįžimas su dainininke Rasa Serra, gyvos muzikos grupe ir stygine orkestruote!

Pirmą kartą ilgus metus brandinta karinių-istorinių dainų programa skambės pilnai gyvu atlikimu, su kerinčiu Rasa Serra balsu, tapusiu garsiausių Dónio albumų "Bite lingo" ir "Kas tave šaukia..." auksu. Taurų tautos palikimą šioje postfolklorinėje kūryboje įgarsina drąsūs maršų ir valsų ritmai, širdį veriantis smuikas, harmoninga akustinių ir elektroninių sąskambių pilnuma. Pakili ir melancholiška kelionė lėto šokio ritmu nukelia į amžių glūdumą, iš kur tebeaidi apeiginės prasmės. Istorinės dainos rodo gilų filosofinį lietuvio požiūrį į gyvenimą, optimizmą ir meilę, stoišką dvasios pergalę prieš kančią ir sunaikinimą.

Rasa Serra - lietuviškoji Lisa Gerrard, profesionali dainininkė, kurios tyras, sodrus ir švelniai vilnijantis balsas savo išskirtinumu sužavi kiekvieną. Ypač įspūdingai ir užburiančiai jis skamba atliekant gelmingas liaudies dainas. Džiazo ir įvairių populiariųjų muzikos stilių kūrinius atliekanti solistė su folkloru susipažino 1996 m. studijuodama Klaipėdos universitete, ją nustebino, kad ši tradicija gali būti tokia artima. Rasa Serra bendradarbiauja su keletu kolektyvų ir įvairiais kompozitoriais, o skambiausio tarptautinio pripažinimo sulaukė legendinės grupės Enigma konkurse, bei meditacinės muzikos projekte Saint Of Sin.

Prie istorinio Dónio pasirodymo prisidės gausios senų, bei pastarųjų laikų bendražygių pajėgos - bosistas Paulius Stonkus, gitaristai Giedrius balčiūnas 'Jumbo' ir Mantas Remesa, būgnininkas Viktoras Rubežas, klavišininkas Mindaugas Putna, bei styginių kvartetas "Musica Libera". Nuoširdžiai dėkojame UAB "Delta nova", kuri parėmė šio galingo sumanymo įgyvendinimą.

Šaltinis: Facebook - Mėnuo Juodaragis

Kitas puslapis  

 

Facebook Twitter LinkedIn