ALBUMAI

Donis – Bite Lingo [Lietuva]
(Donatas Bielkauskas ir Rasa Serra)
Credits: Lead Vocals – Rasa Serra, Rasa Serra (tracks: Bite Lingo), Rasa Serra (tracks: Tai Gražiai Gieda Lakštingalėlė), Rasa Serra (tracks: Lopšinė), Rasa Serra (tracks: An Krantelio Akmenėlis), Rasa Serra (tracks: Už Aukštųjų Kalvelių), Rasa Serra (tracks: Vai, Lėkė Gulbių), Rasa Serra (tracks: Bite Lingo (McKaras Mix)), Rasa Serra (tracks: Bite Lingo (Driezhas Mix))
Producer – Donatas Bielkauskas

Donis – Kas tave šaukia… [Lietuva]
(Donatas Bielkauskas ir Rasa Serra)
Credits: Lead Vocals – Rasa Serra, Rasa Serra (tracks: Kas Tave Šaukia), Rasa Serra (tracks: Anksti Rytą), Rasa Serra (tracks: Čiulba Ulba Karvelėlis), Rasa Serra (tracks: Reiks Joti Vainužėlėn), Rasa Serra (tracks: Trijų Seselių Jauns Brolužėlis), Rasa Serra (tracks: Juodas Varneli), Rasa Serra (tracks: Augin Tėvelis), Rasa Serra (tracks: Ūžia Ąžuolėliai), Rasa Serra (tracks: Vai Bruoli Bruoli)
Producer – Donatas Bielkauskas

Saint Of Sin – Language Of Light [Vokietija/Airija/Lietuva]
(Peter Ries ir Rasa Serra)
Credits: Lead Vocals – Rasa Serra (tracks: Dream Of Truth), Rasa Serra (tracks: Path Of Destiny), Rasa Serra (tracks: Rising Angels), Rasa Serra (tracks: Song Of Divine, Pt. III), Rasa Serra (tracks: The Power Of Now), Rasa Serra (tracks: Touch Of Consciousness)
Backing Vocals – Rasa Serra (tracks: Oneness)
Producer – Peter Ries

Saint Of Sin – Sky Child [Vokietija/Ispanija/Lietuva]
(Peter Ries ir Rasa Serra)
Credits: Lead Vocals – Rasa Serra (tracks: Angel Of The Thought), Rasa Serra (tracks: Skychild-Intro & Amadeus), Rasa Serra (tracks: The Golden Age)
Producer – Peter Ries

Dzūkija [Lietuva]
Rasa Serra ir Saulius Petreikis
Credits: Lead Vocals – Rasa Serra, Rasa Serra (tracks: Atlėkė Elnias), Rasa Serra (tracks: Eina Saulelė), Rasa Serra (tracks: Kad Aš Turėčiau), Rasa Serra (tracks: Tai Gražiai Gieda), Rasa Serra (tracks: Ėjau Keleliu)
Producer – Saulius Petreikis

Saint of Sin - Into Silence [Vokietija/Jamaica/Lietuva]
(Peter Ries ir Rasa Serra)
Credits: Lead Vocals – Rasa Serra, Rasa Serra (tracks: Circles), Rasa Serra (tracks: Anticipations), Rasa Serra (tracks: Return To Love)
Producer – Peter Ries


Raktažodžiai

Dainininkė Rasa Serra: „Lietuviai vis labiau atsigręžia į šaknis“

Lietuviai vis dažniau klausosi folkloro dainų – pastebi pasaulinį pripažinimą pelniusi folkloro ir džiazo atlikėja Rasa Serra. Kad liaudies menas tampa vis populiaresnis, liudija ir per pastaruosius metus padidėjęs valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ užsakomųjų koncertų skaičius.

Didelės sėkmės ir itin gerų žiūrovų atsiliepimų šiemet sulaukė ansamblio patriotinė programa „Mes ją kaip saulę nešėm ant žvilgančių kardų“, atliekama kartu su Lietuvos kariuomenės orkestru, dainininkėmis Rasa Serra ir Veronika Povilioniene. Karštomis ovacijomis net kaimyninėje Lenkijoje buvo įvertinta ir kita nauja ansamblio programa „Yra šalis“. Pastaroji Lietuvos etnografinių regionų metams skirta programa su atlikėja Rasa Serra šeštadienį bus rodoma ir tradicinėje rudens šventėje „Žemaičių sueiga Raseiniuose“.

Liaudies dainomis ir kultūra domisi vis daugiau ir jaunų žmonių. Tai savo koncertuose pastebi tiek ansamblio „Lietuva“ kolektyvas, tiek folkloro dainininkė. Rasa Serra svarsto, kad tokį susidomėjimą paskatino lietuvių aktyvesnis gilinimasis į savo šalies praeitį.

„Matyt, savitai grįžtama į save. Esu įsitikinusi, kad liaudies dainos turi tam tikrą kodą. Žmonės tai jaučia, tiktai negali to tiksliai apibūdinti. Todėl dainuodama

liaudies dainas jaučiuosi tarsi atlikčiau tam tikrą misiją. Žinau ir jaučiu, kad to žmonėms labai reikia“, – sakė džiazo ir folkloro dainininkė Rasa Serra.

Su pasaulinio garso grupe „Enigma“ ir garsiu vokiečių prodiuseriu Peteriu Riesu įrašiusi dainas folkloro atlikėja, išsiskirianti autentišku skambesiu, pati stengiasi dirbti tik su profesionalais.

„Taip galima sukurti labai gražų ir prasmingą muzikinį produktą. Tad bendradarbiauti su „Lietuvos“ ansambliu man didžiulė garbė. Viena vertus, man tai puiki patirtis. O kalbant apie paties ansamblio misiją, apie tai, kad jie įvairiausiuose festivaliuose, koncertuose atstovauja Lietuvai, jos kultūrai, tradicijoms ir muzikai, man tiesiog malonu prie šios misijos prisidėti,“ – bendra koncertine veikla džiaugėsi Rasa Serra. Atlikėja kviečia daugiau žmonių atsigręžti į savo praeitį ir šį šeštadienį ateiti į „Žemaičių sueiga Raseiniuose“ atidarymo koncertą, kur koncertuos kartu su ansambliu „Lietuva“. Programa „Yra šalis“ šokiu, dainomis bei autentiškų muzikos instrumentų skambesiu atskleidžia savitumą skirtingų Lietuvos regionų: Dzūkijos, Suvalkijos, Žemaitijos, Aukštaitijos ir Klaipėdos krašto.

Per pastaruosius metus tai jau antras ir tikrai ne paskutinis ansamblio „Lietuva“ ir atlikėjos Rasa Serra bendras projektas. Atsinaujinantis valstybinis dainų ir šokių ansamblis vis labiau ryžtasi naujovėms, didesniems eksperimentams, todėl jau šį sezoną žiūrovų laukia net keletas drąsių, netikėtų projektų, kuriamų kartu su įvairiausių žanrų muzikantais bei atlikėjais.

https://www.lrytas.lt/kultura/meno-pulsas/2015/09/18/news/dainininke-r-serra-lietuviai-vis-labiau-atsigrezia-i-saknis–3035012

Facebook
Twitter
YouTube
Rasa Serra